Aktualne ceny detaliczne podajemy bezpośrednio podczas wyceny lub na zapytanie. Poszczególne zmiany publikujemy także w AKTUALNOŚCIACH. Wystarczy w wyszukiwarkę na naszej stronie wpisać słowo "cennik" i wyświetlą się Państwu wszystkie aktualne wiadomości z nim związane.

Jest to bezpośrednio związane z jej niewielkim ciężarem. Więźby remontowanych domów są już nieco nadszarpnięte przez czas, dlatego bezpieczniej jest zastosować blachodachówkę, której waga oscyluje na poziomie 4,7 kg/m2, niż prawie dziesięciokrotnie od niej cięższą dachówkę ceramiczną.

Do mocowania blach służą wkręty samowiercące o wymiarach 4,8×35 mm z uszczelką z gumy EPDM odpornej na zmiany temperatury i promieniowanie słoneczne, zapewniające szczelność mocowania. Arkusze blach pomiędzy sobą łączy się wkrętami samowiercącymi o wymiarach 4,8×19. Wkręty należy wkręcać wkrętarką wyposażoną w płynną regulację mocy, w najniższym miejscu fali dachówki / dole fali blachy trapezowej. Szacunkowe zużycie wkrętów wynosi 6-8 szt./m2 połaci i uzależnione jest od kształtu dachu oraz ilości obróbek blacharskich. W instrukcjach montażu poszczególnych produktów znajdziecie Państwo rodzaj wkrętów dedykowanych do konkretnych wyrobów.

Dachy pokryte blachą powlekaną wymagają okresowych przeglądów. Konserwacja polega głównie na usunięciu nalotów i pyłów kominowych, które pozostawione przez dłuższy okres czasu mogą prowadzić do uszkodzenia blachy. Szczególną uwagę należy zwracać na miejsca wokół kominów. Jeżeli podczas przeglądu pokrycia zauważone zostaną miejscowe uszkodzenia w powłoce lakierniczej należy wykonać korekty malarskie.

Jeżeli montaż ma nastąpić w przeciągu ok. 3-4 tygodni od czasu produkcji wystarczy tylko rozciąć opakowanie i ustawić paczkę pod lekkim skosem tak, aby ewentualne wody opadowe mogły spłynąć. Jeżeli ten okres ma być dłuższy bezwzględnie należy rozciąć opakowanie a pomiędzy arkusze wsunąć listewki dystansowe tak, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza. Paczka nie może leżeć bezpośrednio na ziemi. Arkusze należy przechowywać w suchym i przewiewanym miejscu. Dokładne zalecenia odnoście składowania każdorazowo znajdują się na etykiecie towarowej dołączonej do paczki.

Do cięcia nie można stosować szlifierki kątowej, pod rygorem utraty gwarancji. Wydzielające się ciepło uszkadza krawędzie cięte, a wydobywające się opiłki wtapiają się w powierzchnię blachy tworząc potencjalne ogniska korozji. Blachy najlepiej jest ciąć automatycznymi nożycami skokowymi (nibler) lub nożycami ręcznymi. Miejsca cięcia dobrze jest zabezpieczyć bezbarwnym lakierem ochronnym.

Mchy i porosty atakują najczęściej dachówki położone na zacienionych połaciach, gdy dom stoi blisko lasu lub w miejscu osłoniętym drzewami. Szczególnie upodobały sobie naturalne dachówki ceramiczne i dachówki cementowe jak i pokrycia z blach. Ale mogą się pojawiać także na ceramicznych dachówkach glazurowanych o bardzo gładkiej powierzchni. To tylko kwestia czasu. Polecałbym użycie specjalistycznego środka służącego do usuwania glonów, mchów i porostów ALGAT. Jest to środek prosty w użyciu – wystarczy obficie spryskać mchy i porosty i po kilku dniach należy obumarłe rośliny spłukać wodą – większość przy tym zabiegu sama powinna spłynąć, a resztę należy usunąć za pomocą np. szczotki i czystej wody (bez dodatku detergentów). Po przesuszeniu dachu należy jego powierzchnię ponownie spryskać ALGATEM pozostawić do wyschnięcia. Wtedy będzie ona chroniona przed ponownym porastaniem, gdyż ALGAT znacznie opóźni ten proces. Należy pamiętać, że środki grzybo- i glonobójcze są silnymi chemikaliami, dlatego podczas ich nakładania należy zachować szczególną ostrożność. Rękawice i okulary ochronne są konieczne. Trzeba też zabezpieczyć wyloty rur spustowych, by woda z chemikaliami nie spływała prosto do gleby lub na kwiatowe rabatki. Pod rury można podstawić plastikowe beczki, do których spłynie skażona woda.

Przy stosowaniu miedzi należy uważać, gdyż tlenki miedzi są bardzo agresywne i powodują korozję innych metali, stąd na budynkach nie można łączyć jej z innymi gatunkami metali (miedź wchodzi w reakcje kontaktową i powoduje korozję elektrolityczną innych metali).

Do drobnych uszkodzeń stosuje się wyłącznie farby zaprawkowe, które są dostępne w ciągłej sprzedaży w naszej firmie. Nie można stosować innych farb i lakierów takich jak np. minia. Farby zaprawkowe są tak przygotowane, aby w sposób znaczny nie odbiegały od koloru pokrycia dachowego. Dostępne są w punktach prowadzących sprzedaż naszych wyrobów.

Płyty warstwowe mocowane są do konstrukcji stalowej za pośrednictwem łączników samowiercących. Łączniki samowiercące służą do mocowania płyt do konstrukcji stalowej o maksymalnej grubości ścianki 6/12 mm. Łączniki są wykonane z hartowanej stali węglowej zabezpieczonej powierzchniowo przed korozją. Wszystkie łączniki są wyposażone w podkładki z wulkanizowanego EPDM. Średnica gwintu roboczego wynosi 5,5 mm. Płyty dachowe mocuje się dwoma lub trzema łącznikami na szerokości za pośrednictwem kalotek - w przypadku fałd trapezowych. W przypadku konstrukcji stalowych, których grubość przekracza 12 mm oraz betonowych istnieje możliwość zastosowania innych łączników: do podłoża stalowego (grubszego niż 12 mm) zaleca się specjalne łączniki samogwintujące z odpowiednio ukształtowanym zarysem gwintu roboczego, zaś do podłoża betonowego zaleca się specjalne łączniki z elementem rozporowym lub łączniki samogwintujące ze specjalnie ukształtowanym gwintem roboczym. Do wkręcania łączników należy używać specjalistycznych elektronarzędzi – wkrętarki ze specjalną głowicą umożliwiającą odpowiednie prowadzenie łącznika oraz ogranicznik głębokości wkręcania.

Strona pggroup.com.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.